شهردار تهران درباره بودجه سال آینده شهرداری و افزایش 25 درصدی آن گفت: ما در بودجه سال 99 به سراغ شهر فروشی نرفته ایم و منابع پایدار را توسعه داده ایم. 

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، شهردار تهران با اشاره به حاشیه های افتتاح پروژه زیرگذر استاد معین و طولانی شدن اجرای این پروژه گفت: متاسفانه در اجرای این پروژه مشکلاتی به وجود آمد. این پروژه تا سال ۹۸ حدود ۲۰ درصد پیشرفت داشت اما امسال این پروژه با 80 درصد پیشرفت فیزیکی افتتاح شد. 
وی درباره علت دو طرفه نبودن این تونل گفت: در شمال تونل استاد معین هنوز تمهیدات لازم برای بار ترافیکی حاصل از تردد خودروها اندیشیده نشده است و اگر امروز این تونل دو طرفه باشد مشکلاتی در بالا دست آن ایجاد خواهد شد. به لحاظ فنی امروز هیچ مشکلی برای دو طرفه کردن تونل نداریم اما همان طور که گفتم باید برخی تمهیدات برای انجام آن اندیشیده شود تا بار ترافیکی بیشتری به این منطقه تحمیل نشود. 
حناچی تاکید کرد: این پروژه یک بار دیگر بررسی خواهد شد. همکارانم در حال بررسی هستند تا اگر امکانش باشد پروژه دو طرفه اجرا شود. امروز شهید اکبری در شمال پروژه یک دسترسی محلی است که حتما تحمل بار ترافیکی جنوب به شمال استاد معین را نخواهد داشت. 
شهردار تهران درباره سخنان درباره پل صدر و بی اثری آن در ترافیک آن منطقه گفت: اگر روی تعریف پروژه ها بررسی دقیقی صورت گیرد مطمئن باشید برخی پروژه ها اجرا نمی شود و یا پروژه های کم هزینه تری به شهر تحمیل می شود. امروز دنیا به سراغ استفاده هر چه بیشتر از مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی رفته اما ما در سالهای قبل یک پروژه هایی ساخته ایم که امروز تاثیری مانند کاهش بار ترافیکی ندارد مثل پروژه دو طبقه کردن بزرگراه صدر.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره بودجه سال 99 و افزایش 25 درصدی آن نسبت به بودجه امسال گفت: در این دوره از بودجه و برای افزایش 25 درصدی آن به منابع پایدار توجه ویژه ای شده است و اتفاقا اصلا به سراغ شهر فروشی نرفته ایم. 
حناچی درباره افزایش عوارض شهری گفت: عوارض حتما به شکل معقولی افزایش می یابد چون خدمات ارایه شده به مردم هم تفاوت پیدا کرده است. به هر صورت مقدار افزایش عوارض را شورای شهر تعیین می کند و تلاش می شود این افزایش به اندازه منطقی باشد. 
وی درباره پروژه های محله محور هم گفت: پروژه های محلی با مگاپروژه ها در اندازه و هزینه بر بودنشان متفاوت هستند. در این پروژه ها تلاش می شود کمکی به مردم یک محله و ارتقای کیفیت زندگی آنها شود.

معرفی

این پایگاه اطلاع رسانی در مسیر ایجاد ارتباط،اطلاع رسانی به زبان ساده و دریافت پیشنهادات شهروندان محترم تهرانی درباره بودجه شهرداری تهران با هدایت و حمایت دکتر مجید فراهانی؛عضو و رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران راه اندازی گردیده است تا در سایه مشارکت و همراهی یکایک شهروندان تهرانی در بررسی و تصویب بودجه شهرداری تهران زمینه ساز تهران شهری برای همه با بودجه برای مردم باشد.

با ما در ارتباط باشید

تلقن تماس : 02151040000

Template Design:Dima Group